Stacja Demontażu Pojazdów

21-007 Mełgiew, Nowy Krępiec
ul. Kwiatowa 35a

Zobacz mapę

tel. 790 332 522
tel. 501 208 555

Etapy

ETAP 1

W etapie pierwszym samochód dostarczany do naszej stacji kierowany jest z placu składowego do hali demontażowej, gdzie po kolei pracownicy autozłomu wykonują: demontaż akumulatora, osuszenie samochodu z płynów eksploatacyjnych – z użyciem specjalistycznych, podciśnieniowych urządzeń pneumatycznych, które są produkowane w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów (PIAP). Jeśli zaistnieje konieczność – samochód umieszczany jest na stanowisku, gdzie zostaje osuszany metodą opadową.

ETAP 2

W tym etapie następuje demontaż samochodu tzw. modułowy; poszczególne elementy po ustaleniu, że nadają się do powtórnego wykorzystania (sprzedaży) trafiają do odpowiednich działów naszej szrotu:

  •     oblachowania; odzyskiwane są tam: drzwi, pokrywy silnika i bagażnika, szyby drzwiowe i karoseryjne, zderzaki, koła.
  •     ogólnego: tapicerka, elementy zawieszenia, układu hamulcowego, chłodniczego, elektrycznego, elektronicznego itp.
  •     silników; składowane są tam silniki przeznaczone do sprzedania na części lub w całości, ich osprzęt, oraz układy przeniesienia napędu.


ETAP 3

W ostatnim etapie demontażu wszystkie pozostałości po wstępnym procesie demontażu samochodu, które ze względu na ich zły stan techniczny lub braku popytu, nie są przeznaczone do powtórnego wykorzystania jako części zamienne, trafiają na stanowiska, na których następuje oddzielenie od nadwozia dużych elementów, elementów gumowych, z tworzyw sztucznych i zawierających szkło. Jeśli mają Państwo jeszcze jakiekolwiek pytania dotyczące procesu demontażu czy też kasacji pojazdów, które są prowadzone w naszych auto szrocie, zachęcamy do kontaktu z nami. Jako autozłom dobrze znamy się na każdym procesie, który odbywa się u nas. Możecie nam Państwo zlecić złomowanie samochodów każdego typu (osobowych, terenowych, wozów strażackich).